Wczoraj rano doszło do niebezpiecznego wypadku na Alei Tysiąclecia w Białej Podlaskiej. Kierujący Skodą 35-latek potrącił idącą chodnikiem 83-letnią kobietę. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji, kierowca Skody wykonywał manewr cofania na parkingu przy Alei Tysiąclecia. Nie zauważył jednak idącej chodnikiem kobiety i najechał na nią tylnym zderzakiem. W wyniku uderzenia piesza upadła na ziemię i doznała urazów głowy i nóg.

Na miejsce zdarzenia przyjechał radiowóz i karetka pogotowia. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy Skody. Okazało się, że był on trzeźwy i posiadał prawo jazdy.

Kobieta została natychmiast zabrana do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u niej złamanie nogi i stłuczenie głowy. Jej stan jest stabilny, ale wymaga dalszej obserwacji.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku i sprawdza, czy kierowca Skody nie popełnił żadnego wykroczenia lub przestępstwa drogowego. Za spowodowanie wypadku grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3.

fot. Policja Lubelska