skuter w sklepie

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj w jednym z chełmskich supermarketów. Mężczyzna na motocyklu wjechał do środka sklepu i zaparkował przy kasach. Nie wiadomo, co było jego motywacją. Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy zatrzymali niecodziennego klienta.

Zdaniem świadków, 33-letni mężczyzna wjechał do sklepu około godziny 10:00. Przejechał przez cały market, omijając regały i ludzi. Nikt nie został ranny. Przy kasach zatrzymał się i zaczął czekać na obsługę. Gdy zobaczył policjantów, zaczął trąbić klaksonem. Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację i wyjęli kluczyki ze stacyjki motocykla.

Mężczyzna był trzeźwy, jak wykazało badanie alkomatem. Nie miał też przy sobie żadnych środków odurzających. Nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Został przekazany pod opiekę personelu medycznego, który zbadał jego stan psychiczny. Motocykl został odholowany z parkingu sklepu.

Sprawą zajmuje się policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie grozi zarzut zakłócania porządku publicznego i naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Fot. Policja Lubelska