Wczoraj w Kęble, miejscowości położonej w gminie Wąwolnica, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca ciężarowego Mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w barierę.

W wyniku tego zderzenia ciężarówka przewróciła się na bok i wpadła do rowu. Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, którzy ustalili, że kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. 31-latek z gminy Poniatowa został ukarany mandatem karnym za niedostosowanie prędkości do warunków drogi.

Ważnym aspektem było to, że kierowca zaakceptował swoją winę, a policja ukarała go mandatem karnym za spowodowanie tego wypadku.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w usunięciu ciężarówki z rowu. Droga była częściowo zablokowana przez kilka godzin.

fot. KPP Puławy

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze. Warunki pogodowe, takie jak deszcz, mgła czy śliska nawierzchnia, mogą znacznie utrudniać jazdę i zwiększać ryzyko wypadków. Dlatego kierowcy powinni dostosować prędkość i styl jazdy do aktualnej sytuacji na drodze i pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych pojazdów.