Kampania wyborcza ruszyła pełną parą. Kandydaci na posłów ruszyli w teren zbierać podpisy pod listami poparcia swoich komitetów wyborczych. Wśród nich możemy znaleźć zarówno popularnych polityków z naszego regionu, jak i nowe twarze. Zanim zdecydujesz na kogo oddasz głos, poznaj życiorysy kandydatów do Parlamentu.

Przed paroma dniami pisaliśmy o jedynkach Koalicji Obywatelskiej w okręgu 6 (Lublin) i okręgu 7 (Chełm). Kim jednak są kandydaci z województwa Lubelskiego, którzy uzyskali największe zaufanie swoich liderów partyjnych? Redakcja Lubelskie24 przeanalizowała dla was życiorysy poszczególnych kandydatów.

Pierwszym miejsce z list Lubelskich strukturach KO może poszczycić się Marta Wcisło – absolwentka lubelskich uczelni wyższych i wieloletnia bizneswoman, która od 2010 roku, kiedy to po raz pierwszy została Lubelską radną, sukcesywnie łączy pracę zawodową z karierą polityczną. w poprzednich wyborach z roku 2019 stała się szeroko rozpoznawalną osobą na szczeblu polityki ogólnopolskiej. Obecnie to ona przejęła stanowisko lidera lokalnych struktur PO, dzięki swojej intensywnej pracy w Sejmie, a także za sprawą zdobycia szerszej popularności w mediach społecznościowych.

Na drugim miejscu listy Koalicji Obywatelskiej plasuje się Michał Krawczyk, absolwent wydziału Ekonomicznego UMCS. Zanim uzyskał mandat poselski w 2019 roku z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zajmował się prowadzeniem własnego biznesu i kształceniem się z zakresu marketingu politycznego. Swoją polityczną karierę rozpoczął już w latach 90-tych, kiedy to zapisał się do Unii Wolności. Następnie współpracował z Januszem Palikotem, pracując w jego biurze poselskim, po to by finalnie zaangażować się w budowanie lubelskich struktur PO.

Pierwszą trójkę na listach KO w okręgu nr. 6 zamyka Bożena Lisowska, która od 2010 roku sprawuje urząd radnej sejmiku województwa Lubelskiego. Tak samo jak poprzedni kandydaci z listy, oprócz polityki trudziła się pracą rozwijając własną działalność gospodarczą, a także pracą w fundacji pomagającej zwierzętom. W swojej działalności samorządowej zajmowała się głównie kwestiami polityki społecznej, edukacji, kultury i sportu.