Świdnik Duży Drugi, 18 maja 2023 – Czwartkowe poranne godziny przyniosły poważny wypadek drogowy w okolicy lotniska w Świdniku. Kiedy dwa pojazdy zderzyły się czołowo, interwencję podjął śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Skutkiem kolizji jest całkowite zablokowanie drogi w tym miejscu.

Około godziny 9:00 doszło do wypadku na drodze powiatowej prowadzącej od strony Lublina w kierunku Mełgwi, wzdłuż ogrodzenia lotniska. Zderzyły się tam dwa pojazdy – osobowy i dostawczy. Służby ratunkowe, w tym straż pożarna, policja oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natychmiast pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca fordem podróżowała w kierunku Lublina. Na łuku drogi, gdzie nawierzchnia była śliska, utraciła kontrolę nad pojazdem. Ford zjechał na przeciwległy pas ruchu, prowadzący do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem dostawczym.

W wyniku wypadku jedna osoba doznała obrażeń. Kobieta podróżująca fordem została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Dochodzenie w sprawie zostało rozpoczęte przez policję w celu ustalenia dokładnych okoliczności kolizji.

Miejsce zdarzenia jest obecnie całkowicie zablokowane, uniemożliwiając normalny ruch drogowy w tym obszarze. Policjanci pracują nad przywróceniem płynności ruchu, jednakże utrudnienia mogą utrzymać się przez pewien czas. Wskazuje się kierowcom, aby poszukiwali alternatywnych tras, unikając zakorkowanych obszarów.

Niezwykle istotnym aspektem tego incydentu jest natychmiastowa interwencja śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działa on kluczową rolę w udzielaniu szybkiej i skutecznej pomocy medycznej w przypadku poważnych wypadków drogowych. Śmigłowiec jest w stanie dostarczyć zespół medyczny na miejsce zdarzenia w krótkim czasie, umożliwiając profesjonalne udzielenie pomocy poszkodowanym i ich ewakuację do najbliższego szpitala.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie, które ma na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich