fot. Tomasz Koryszko

fot. Tomasz Koryszko

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II szykuje się na kolejną edycję KULturaliów, jednego z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Lublina. Tegoroczna edycja obiecuje niezwykłe atrakcje i wyjątkowe koncerty, które odbędą się na dziedzińcu uniwersyteckim 26-27 maja.

Podczas KULturaliów, oprócz niezapomnianych występów artystycznych, organizatorzy postanowili wspierać szczytne cele. W ubiegłym roku część dochodu z imprezy została przekazana na pomoc dla Ukrainy, a w tym roku trafi ona na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie. Ks. dr hab. Jarosław Jęczeń, wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju KUL, podkreślał znaczenie wsparcia innych podczas briefingu prasowego.

KULturalia to nie tylko okazja do świetnej zabawy oraz doskonała okazja do integracji całego środowiska akademickiego. Organizowane od 1974 roku przez Uczelniany Samorząd Studentów KUL, Dni Kultury Studenckiej, wcześniej znane jako Kulaż, od lat przyciągają rzesze studentów i mieszkańców Lublina.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 19:00, a w piątek, 26 maja, na scenie pojawią się dwie znane polskie artystki. Sylwia Grzeszczak, utalentowana wokalistka i autorka tekstów, zachwyci publiczność swoimi największymi przebojami. Na koniec swoim występem zaszczyci nas rockowe brzmienie zespołu Happysad.

26 maja 2023 (piątek), godz. 19:00:

  • Koncert Sylwii Grzeszczak
  • Koncert Happysad

Kolejny wieczór, 27 maja, będzie równie niezapomniany. Ania Karwan, utalentowana wokalistka, zaprezentuje swoje emocjonalne kompozycje, które poruszą serca słuchaczy. Natalia Szroeder, utrzymująca się na szczycie list przebojów, zaśpiewa swoje najnowsze piosenki, zaskakując publiczność swoim wszechstronnym talentem.

27 maja 2023 (sobota), godz. 19:00:

  • Koncert Ani Karwan
  • Koncert Natalii Szroeder

KULturalia 2023 to wydarzenie, na które czekają studenci, mieszkańcy Lublina i wszyscy miłośnicy kultury. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym święcie Kultury Studenckiej, które niesie ze sobą radość, integrację i wsparcie dla szczytnych celów.

Bilety zakupić możecie na: https://www.biletomat.pl/bilety/kulturalia-2023-13457/?fbclid=IwAR0X3kOJloipJfBPelPe8G7S_2eZuMhmv8SMH9BEjBEOh–Rb3r_DjRD0As