Wczorajszego wieczoru (18.06.2023r.) na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie, na jednej z ławek doszło do erotycznych uniesień pomiędzy pewną parą, na oczach przechodniów. Nagranie z całego zdarzenia trafiło do sieci.

W niedzielę 18 czerwca około godziny 22 doszło do skandalicznego wybryku pomiędzy pewną parą. Spacerowicze byli świadkami erotycznego aktu pomiędzy wspomnianą dwójką na jednej z ławek na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie.

Pomimo późnej pory na nagraniu dobrze widać całe zdarzenie, które zdecydowanie przekroczyło wszelkie granice. Na zarejestrowanym filmie widać mężczyznę, leżącego na kobiecie na jednej z ławek. Para ma na sobie ubrania aczkolwiek widać, że dochodzi pomiędzy nimi do aktu seksualnego.

Zdaniem świadków, para była pod wpływem alkoholu lub narkotyków i nie przejmowała się niczym ani nikim. Zaczęli się całować i dotykać na jednej z ławek przy deptaku Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie. Następnie mężczyzna położył się na kobiecie i zaczął poruszać biodrami w rytm muzyki z pobliskiego baru. Para była ubrana, ale ich zachowanie nie pozostawiało wątpliwości, co robią.

Straż Miejska informuje, że nie dostali oni żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Pomimo tego, że takie zachowanie przekracza wszelkie granice, a nawet jest karalne, to żeby do owej kary doszło, musi wpłynąć oficjalne zawiadomienie od osoby, która poczuła się nim zgorszona.

Co grozi za seks w miejscu publicznym?

Zgodnie z art. 140 Kodeksu wykroczeń, „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”. W więzieniu można spędzić od 5 do 30 dni.

Jeśli taka sytuacja wzbudzi zgorszenie i zostanie zakwalifikowana pod art. 51 par. 1 Kodeksu wykroczeń osoba, która popełniła wykroczenie, może zapłacić nawet 5 tysięcy złotych grzywny. Paragraf brzmi: „Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.