Wczesnym rankiem w sobotę na ul. Turystycznej w Lublinie doszło do wypadku. Kierujący Hondą zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. Pojazdem podróżowały łącznie cztery młode osoby. Kierowca wraz z jednym z pasażerów próbowali oddalić się z miejsca wypadku, jednak w porę zostali zatrzymani. Pozostała dwójka uczestnicząca w wypadku trafiła do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy obecni w aucie byli pod wpływem alkoholu.

Do feralnego zdarzenia doszło dziś (22.07.2023) w sobotni poranek około godziny 6 na ul. Turystycznej
w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lubelskiej drogówki wynika, że auto marki Honda poruszające się od Turki w kierunku Lublina niespodziewanie zjechało z drogi, a następnie uderzyło
w drzewo.

Pojazdem jechały cztery młode osoby. Dwie z nich, w tym kierowca, zaraz po wypadku próbowały oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak chwilę później zostali zatrzymani. Obydwaj mężczyźni, zarówno 22-latek, jak i 18-latek byli pod wpływem alkoholu.

Dwóch pozostałych pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście życiu i zdrowiu 23-letniej pasażerki oraz 19-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Okazało się jednak, że oboje również pozostawali w stanie nietrzeźwości.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pojazdem w chwili zdarzenia kierował 22-letni nietrzeźwy mężczyzna. Obecnie trwają czynności z jego udziałem.

To już nie pierwszy w ostatnim czasie wypadek z udziałem nietrzeźwych kierowców. Ostatni miał miejsce zaledwie tydzień temu (14-15 lipca) w Krakowie. Kierowca pojazdu marki Renault, jadąc al. Krasińskiego w kierunku mostu Dębnickiego, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez skrzyżowanie przed mostem, zjeżdżając w lewą stronę uderzył w słup sygnalizacji świetlnej i lampę oświetlenia ulicznego, a następnie zjechał, dachując, po schodach na bulwar Czerwieński, gdzie z kolei uderzył w betonowy mur. Podczas wypadku śmierć ponieśli wszyscy znajdujący się w pojeździe młodzi mężczyźni. Miejmy nadzieję, że ostatnie tragiczne wydarzenia staną się przestrogą dla innych kierowców.

źródło: lubelska.policja.gov.pl