Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, studenci mogli w końcu znowu bawić się na koncertach i imprezach organizowanych przez uczelnię. Jak wypadły Juwenalia po tak długiej przerwie?

Wydarzenie rozpoczęło się przemarszem kolorowego korowodu ulicami Lublina, a następnie studenci otrzymali symboliczne klucze do miasta. Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, studenci mogli w końcu znowu bawić się na koncertach i imprezach organizowanych przez uczelnię.

Pierwszego dnia na scenie mieliśmy okazję słuchać utworów Tribbsa, Kubańczyka, Reto oraz Guziora. Jako pierwszy wystąpił Tribbs wprawiając bawiących się uczestników w świetny imprezowy nastrój.

Nowoczesna muzyka i hiphopowe brzmienie przyciągnęło rzeszę ludzi wytęsknionych koncertów jakich od dawna im brakowało. Niestety jednak pojawiły się również opinie, iż na imprezie panował chaos m.in związany, z za małą dostępnością przenośnych toalet. W kolejce do ubikacji można było czekać nawet godzinę albo dłużej. Problemem również okazała się zbyt przytłaczająca ilość śmieci, których nie było gdzie wyrzucić.

Drugi dzień Juwenaliów – zabawa pomimo deszczu

Juwenalia 2023 w Lublinie zakończyły się w sobotę, po dwóch dniach muzyki i zabawy. Na scenie pojawiło się wiele znanych artystów, takich jak O.S.T.R., Bajm, Beata Kozidrak, Kabe i Miszel oraz Gibbs, którzy pomimo deszczowej aury, zagrali przed licznie zgromadzoną publicznością.

Organizatorzy Juwenaliów przyznają, że po czteroletniej przerwie, tęsknota za tym wydarzeniem była ogromna, a artyści z przyjemnością wracają na sceny w Lublinie, gdzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Mimo zakończenia Juwenaliów, już wkrótce w Lublinie odbędą się kolejne muzyczne wydarzenia, takie jak Lublinalia 2023 oraz impreza organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Każde z nich przyciągnie rzesze fanów dobrej muzyki i zabawy.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej to dopiero początek. Na Lublin czekają jeszcze Lublinalia 2023

Lublinalia 2023 czyli cztery dni pełne muzyki, zabawy i niesamowitej atmosfery. Organizowane przez samorządy studenckie czterech uczelni. Będą to Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie–Skłodowskiej, Uniwersytetu Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Połączą siły, aby stworzyć coś wyjątkowego i przyciągnąć tysiące uczestników.

Oto lista występujących artystów:

  • Konecety SPAM, VIDEO 18 maja
  • Young Igi 20 maja
  • Margaret, The Dumplings, Baranovski 19 maja
  • Young Igi 20 maja
  • Michał Szczygieł, Julia Wieniawa, Zalia 21 maja

Do tegorocznego zestawienia dołączy również White 2115, który zagra w sobotę (20 maja)