W jednej z miejscowości w powiecie Opole Lubelskie doszło do dramatycznej sytuacji. 31-letnia kobieta opiekowała się dwójką dzieci w wieku 2 i 5 lat, będąc pod wpływem alkoholu. Miała go ponad 2 promile w organizmie. Z mieszkania dochodziły krzyki i płacz dzieci.

Dzieci zostały zabrane do szpitala na badania i obserwację. Stwierdzono, iż były narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Policja zatrzymała kobietę i postawiła jej zarzuty. Nie jest to pierwszy raz, kiedy zachowywała się w ten sposób. Sąd Rodzinny i Nieletnich zdecyduje o dalszym losie dzieci. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Co zrobić, kiedy jesteśmy świadkami przemocy domowej?

Takie zachowania są patologiczne i nie powinny mieć miejsca, zatem jeśli jesteśmy świadkami jakiejkolwiek przemocy domowej możemy dzwonić pod numer:

800 120 002 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Jeżeli zauważysz, że dana osoba jest ofiarą przemocy domowej, nie wahaj się zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997. Policja ma obowiązek interweniować w każdym przypadku podejrzenia przemocy domowej i zapewnić ofierze ochronę oraz wsparcie. Nie musisz się przedstawić ani podawać swoich danych osobowych, wystarczy podać adres, pod którym dochodzi do przemocy.